Bezvadu, Piespraužamo, Headset - Mikrofonu noma

Kvalitatīvi un pareizi izvēlēti mikrofoni ieņem ļoti svarīgu lomu veiksmīgā pasākuma apskaņošanā.

Neatkarīgi no pasākuma formāta - liela, starptautiska mēroga konferences vai semināra, kurā piedalās vien pārdesmit cilvēku, tieši pareizi izvēlēti mikrofoni būs noteicošais faktors tam, cik profesionāli jutīsies moderatori un lektori, kā arī cik kvalitatīvi informāciju varēs uztvert sinhronie tulkotāji un lektori zālē.

KT Serviss īres parkā ir plašs vadu un bezvadu mikrofonu klāsts, no kura var izvēlēties ērtāko risinājumu jebkuram zāles un skatuves izkārtojumam. Mikrofonu noma būs pareizā izvēle, lai izvairītos no telpai nepiemērota, nokalpojoša vai nekvalitatīva mikrofona izvēles.

Zosskakla (gooseneck) solīdie un diskrētie kardioīda kondensatora vadu mikrofoni, kas izceļas ar labu jūtību un uztver skaņu tikai no runātāja virziena, nepastiprinot zāles fonu, būs labākā izvēle apskaņošanai, ja pasākumā tiek izmantotas tribīnes, moderatora stāvgalds,  vai kongresu prezidijs. KT Serviss īres parkā ir populārāko apskaņošanas tehnikas ražotāju “Zosskakla” mikrofoni Shure MX412, MX415, AKG CK47 un Clockaudio C 34E

Pasākumos ar lielu aktīvo dalībnieku skaitu pie galdiem – “apaļā galda” konferencēs vai situācijās, kad pie prezidiju galdiem paredzēti vairāk kā 6 runātāji, iesakām izmantot kādu no Bosch digitālās diskusiju sistēmas modeļiem.

Mūsdienās pasākumu apskaņošanā ļoti pieprasīti kļuvuši bezvadu mikrofonu risinājumi. Bezvadu mikrofonu noma būs ērts risinājums, lai nodrošinātu stabilu  bezvadu mikrofonu darbību, izvairītos no traucējumiem un neradītu problēmas citiem radio sakaru lietotājiem, mikrofonu sistēmām jābūt  atbilstošām EU un LV likumdošanai par radiofrekvenču spektra joslu izmantošanas nosacījumiem.

KT Serviss īres parkā ir jaunākās paaudzes Shure QLX-D bezvadu sistēmas, kas atbilst visaugstākajām tehniskajām prasībām. Tās darbojas frekvencēs, kuru lietošanai ir saņemta VAS “Elektroniskie Sakari” atļauja. Shure QLX-D bezvadu pārraides sistēmas ir izmantojamas ar atbilstošiem risinājumiem- Shure BETA 58A rokas mikrofoniem, Shure WL185 piespraužamajiem mikrofoniem, galvas mikrofoniem Shure WH20 vai Clockaudio CMH 2000B.

Bezvadu dinamiskie rokas mikrofoni, pateicoties to funkcionalitātei ir vispieprasītākā izvēle dažāda mēroga pasākumos. Tos izmanto vokālisti, moderatori un lektori, kuri uzstāšanās laikā izvēlas brīvi pārvietoties pa skatuvi vai zāli. Tāpat šie mikrofoni ir ērtākais risinājums auditorijas jautājumu vai komentāru apskaņošanai. Dinamiskie bezvadu rokas mikrofoni statīvā būs ērtākais risinājums prezentācijās, atklāšanās un citās svinīgās uzrunās telpās vai brīvā dabā, kur nepieciešams nodrošināt kvalitatīvu apskaņošanu. Jāņem vērā, ka šo mikrofonu tehniskās īpašības un daudzās priekšrocības uzliek zināmas prasības to lietotājiem. Dinamiskie mikrofoni ir mazjūtīgāki, tie neuztvers zāles akustisko fonu. Ar tiem var brīvi pārvietoties pa zāli, neizraisot atgriezenisko akustisko saiti no skandām. Tomēr jāatceras, ka labas apskaņošanas kvalitātes nodrošināšanai, šī tipa mikrofoni runātājam jātur tuvu mutei, jārunā droši, nepieklusinot balsi.

Bezvadu piespraužamie mikrofoni ir populārākais apskaņošanas risinājums paneļdiskusijās, kurās dalībnieki sēž klubkrēslos. Mikrofoni tiek uzlikti dalībniekiem pirms tie uznāk uz skatuves, tie ir nemanāmi, tādēļ tos var veiksmīgi izmantos pasākumos, kuri tiek filmēti vai pārraidīti video tiešraidē. Tāpat bezvadu piespraužamie mikrofoni būs labs risinājums lektoriem, kuri uzstāšanās laikā vēlas pārvietoties pa skatuvi ar brīvām rokām, bet nevēlas izmantot ap galvu liekamo “headset” tipa mikrofonu. Arī piespraužamo mikrofonu izmantošanā ir jāņem vērā specifiskas nianses. Tie ir jūtīgāki, tādēļ jāizvairās tuvoties skandām, kur var rasties skaņas atgriezeniskā saite. Plānojot uzstāšanos, jāpadomā par apģērbu pie kura mikrofons tiks piesprausts. Labākā vieta kungiem pie kaklasaites, vai žaketes atloka. Dāmām - pie lietišķa kostīma žaketes atloka. Lai garantētu kvalitatīvu apskaņošanu, mikrofons runātājam jāpieliek ievērojot konkrētu virziena un attāluma līdz sejai. Piespraužamo mikrofonu noma īpaši labi iederēsies formālos pasākumos, lai runātājiem nav jādalās ar klasisko mikrofonu un nav jāuztraucas par mikrofona nepareizu lietošanu, turot pārāk tālu vai zemu no mutes.

Ap galvu liekamie, jeb “headset” tipa mikrofoni ir labākais risinājums aktīviem lektoriem, prezentētājiem un moderatoriem. Tie atļauj tādu pašu pārvietošanās brīvību pa skatuvi vai zāli kā rokas mikrofoni, atstāj brīvas rokas un neierobežo apģērba izvēli. Tādēļ “headset” mikrofoni ir ļoti populāri  prezentācijās, medicīnisku procedūru un operāciju demonstrācijās, mācību semināros, sporta pasākumos. Mikrofoni ir pieejami arī cilvēka ādas krāsā, tādēļ ir maz pamanāmi un var tikt izmantoti pasākumos, kuros tiek veikta video filmēšana vai tiešraide. “Headset” mikrofonu noma palīdzēs atrisināt situācijas, kad lektors ir īpaši atraktīvs, bieži žestikulē, uzstājas ar kādu performanci un izvēlas brīvā stika apģērbu, pie kura nav iespējams piestiprināt piespraužamo mikrofonu.

Lai izvēlētos labāko risinājumu un piemērotākos mikrofonus jūsu pasākuma apskaņošanai, sazinieties ar KT Serviss speciālistiem.

Adrese: Rītausmas iela 23, Rīga,
LV-1058, Latvija

Mēs izmantojam Sīkdatnes, lai nodrošinātu jums vislabāko mājas lapas izmantošanas pieredzi. Aizverot šo banneri, klikšķinot un turpinot izmantot ktserviss.lv mājas lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma Politiku.