Trokšņa maskēšanas (skaņas slāpēšanas) tehnoloģija - efektīvs risinājums skaņas trokšņu traucējumu mazināšanai telpās

cover image

Trokšņa maskēšanas (skaņas slāpēšanas) tehnoloģija - efektīvs risinājums skaņas trokšņu traucējumu mazināšanai telpās

“KT Serviss” piedāvā jaunu un efektīvu risinājumu trokšņu maskēšanai (skaņas slāpēšanai) sabiedriskās telpās, lai samazinātu traucējošu trokšņu vai skaņu piesārņojumu telpā, kurā atrodas vairāki desmiti vai pat simti cilvēku.

Šī problēma ir ļoti izplatīta un aktuāla darbiniekiem, kas strādā “atklātā ofisa” vai kopstrādes telpās, gan plašās telpās strādājošiem cilvēkiem, piemēram, zvanu centrā, telemārketingā, banku un viesnīcu sektorā vai medicīnas iestādē, kurā starp darbinieku un klientu tiek veiktas privātas sarunas. Blakus esošie trokšņi un sarunas ietekmē ne tikai darbinieku produktivitāti, bet arī var likt neērti justies klientiem.

Darbinieki, kuriem savas ikdienas jāpavada telpā ar vēl vairākiem desmitiem cilvēku norāda, ka paralēli notiekošo sarunu un trokšņa dēļ bieži vien ir grūti koncentrēties savam darbam, precīzi dzirdēt un uztvert sava sarunas biedru teikto, vai korekti nodot sensitīvu informāciju klientam, lai to nedzirdētu blakus esošie cilvēki.

“KT Serviss” piedāvā efektīvu skaņas maskēšanas problēmas risinājumu no ražotāja “Cambridge Sound Management”. “QtPro” sistēma, kura sastāv no signāla ģeneratora, savienotājkabeļiem un skaļruņiem, kurus sistemātiski izvietojot konkrētos telpas punktos, iespējams panākt fona skaņas un trokšņa maskēšanu. Šis risinājums ļauj vienlaikus telpā atrasties un strādāt vairākiem cilvēkiem, kuru sarunas būs dzirdamas tikai konkrētā zonā, savukārt ārpus šīs zonas cilvēku sarunas vai tehnikas radītās skaņas būs dzirdamas tikai kā ar telpas fona troksni sapludinātas skaņas, kuras cilvēka smadzenes automātiski atslēgs no uztveres, tādējādi ļaujot cilvēkiem labāk koncentrēties saviem uzdevumiem.

Lai uzstādītu skaņas slāpēšanas tehnoloģiju (iekārtu klusumam) “KT Serviss” speciālisti sākotnēji iepazīsies ar konkrētās telpas tehniskajiem datiem - platību, strādājošo cilvēku skaitu un darbavietu izvietojumu, lai varētu pēc iespējas precīzāk varētu izvietot sistēmu. “QtPro” sistēma rada zema skaņas līmeņa fona skaņu, kura radīta un pielāgota tieši dažādu trokšņu sapludināšanai vienā viendabīgā skaņas masā, kuru smadzenes viegli atmetīs kā nevajadzīgu informāciju. Skaņa pielīdzināma gaisa plūsmai, tādejādi ļaujot koncentrētāk uztvert skaņu katrā unikālajā telpas zonējumā, pārējās sarunas un trokšņus padarot mazāk traucējošus.

Kā piemēru sistēmas darbības principiem var minēt sarunu starp diviem cilvēkiem virtuvē. Kolīdz viena no personām paralēli sarunai ieslēgs ūdens krānu un pa to sāks tecēt ūdens, sarunbiedra teiktais kļūs grūtāk uztverams, jo tekošais ūdens slāpēs otras personas balss dzirdamību. Līdzīgs princips ir “QtPro” sistēmai- tās radītais skaņas fonējums nomāks blakus esošās sarunas un trokšņus, radot vienmērīgu akustisko vidi, ko novērtēs ikviena persona.

“QtPro” skaņas slāpēšanas sistēmu iespējams izvietot atbilstoši katras telpas unikālajām īpatnībām un platībai. Telpa tiek sadalīta atbilstošās zonās, to izmērs var būt no 9 m2 līdz 1115 m2(un vairāk), piemērojot konkrēto skaļuma līmeni katrai telpas zonai.

Speciālisti aprēķinājuši, ka iegūtā peļņa, pateicoties darbinieku produktivitātes pieaugumam gadā var sastādīt vairākus simtus vai pat tūkstošus eiro, atkarībā no darbinieku skaita un telpas platības.

Papildus skaņas maskēšanai (skaņas slāpēšanai), sistēmu iespējams izmantot arī balss paziņojumu veikšanai un fona mūzikas atskaņošanai caur iestrādātajām audio ieejām centrālajā iekārtā.

“QtPro” sistēmas risinājumus izmanto daudz dažādas iestādes un uzņēmumi visā pasaulē, piemēram,  Accenture, Autodesk, Apple, Coca Cola, Vermontas Universitātes Medicīnas centrs, Viljama koledžas bibliotēka Masačūsetsas štatā (ASV) u.c. iestādes. 

“QtPro” sistēmu ir izstrādājusi ASV tehnoloģiju kompānija “Cambridge Sound Management”, kas specializējusies audio un akustisko produktu ražošanā.

“QtPro” sistēma ir savietojama ar Biamp VOCIA un TESIRA sistēmām.

Lai uzzinātu vairāk par skaņas maskēšanas sistēmām aicinām sazināties ar “KT Serviss” speciālistiem.


Adrese: Rītausmas iela 23, Rīga,
LV-1058, Latvija

Mēs izmantojam Sīkdatnes, lai nodrošinātu jums vislabāko mājas lapas izmantošanas pieredzi. Aizverot šo banneri, klikšķinot un turpinot izmantot ktserviss.lv mājas lapu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma Politiku.